Kolagen Naturalny
Kolagen Naturalny Colway

ZA DARMO

KOLAGEN

KOSMETYKI

OPINIE

BIZNES

BLOG

KONTAKT

Promocja! Karta członkowsko-rabatowa - kupuj produkty COLWAY taniej :: 9,00 zł ::. Koszyk (0) | Logowanie | Rejestracja
Wybierz kategorię
Zadzwoń po kolagen

Infolinia oraz dział zamówień

tel. (85) 652 02 01
(w godz. 9.00-18.00 pon - pt)
Towar dnia
129,00 zł
Ocena 557 klientów: 4,8 / 5
.....................................................
Zapisz się i poznaj największe

Opinie
Wiedza, pozwala mi korzystać z najnowszych osiągnięć w kosmetyce. Polecić mogę: izraelskie kremy z fitoestrogenów soi, Evelle w tabletkach i rodzimy - Kolagen Naturalny. To dzisiaj światowa - najwyższa półka środków przeciwzmarszczkowych..."

Ewa Krzywania, kosmetolog

Pozostałe opinie >>>
Kolagen Naturalny COLWAY
Unikalna seria Natural Collagen
Zostań dystrybutorem COLWAY

Kolagen COLWAY
Kolagen Zastosowanie
Program Partnerski


Najczęściej kupowane
Żylaki

ŻYLAKI


Nazwa "żylaki" - oznacza nieprawidłowo funkcjonujące żyły powierzchowne, w których krwiobieg jest zwolniony. Kiedy mówi się o żylakach zazwyczaj ma się na uwadze żyły kończyn dolnych. Jednak żylaki mogą również występować w innych skupiskach żył. Na przykład, żylaki odbytu (hemoroidy). Bywają też żylaki wewnętrzne, na przykład w układzie pokarmowym. Ich obecność świadczy o wysokim ciśnieniu krwi w systemie żylnym. Jeśli żylaki pękną, może wyniknąć niebezpieczeństwo życia pacjenta. Dlatego nie można tego problemu bagatelizować.


Dlaczego powstają żylaki?

Przy każdym skurczu serca bogata w tlen krew wtłaczana jest do tętnic, które rozprowadzają ją po całym ciele. Tkanki częstują się tlenem oraz substancjami odżywczymi i wykorzystana w ten sposób krew wraca żyłami do serca. Ale żeby popłynęła ku górze, potrzebuje wsparcia. Gdy chodzimy, biegamy, nasze mięśnie rytmicznie się kurczą i uciskają żyły. To tak, jakbyśmy chcieli usunąć wodę z gumowego węża, ściskając go dłońmi. Możemy to zrobić, ale gdy tylko zwolnimy ucisk, woda w wężu opadnie na dół. Podobnie działoby się w żyłach, gdyby nie zastawki - fałdki wewnętrznej błony naczyń. Zamykają się, gdy krew płynąca do serca chce się cofać.

Jeśli mamy słabe mięśnie, mało się ruszamy i zastawki są uszkodzone, krew się cofa. Wzrasta ciśnienie krwi, która coraz silniej naciska na ściany żył w nogach. Żyły rozszerzają się i jak rozciągnięta sprężyna nie wracają już do pierwotnego kształtu. Tak powstają żylaki, czyli nieprawidłowe poszerzenia żył. Z czasem skóra nad nimi staje się cieńsza, napięta i błyszcząca. Nabrzmiały, wypełniony niedotlenioną krwią żylak widoczny jest jako niebieskawa, kręta linia. Zwykle tworzy się na żyle od-piszczelowej, biegnącej od kostki przyśrodkowej (wewnętrznej) do pachwiny, nieco rzadziej na żyle od-strzałkowej, ciągnącej się od kostki odśrodkowej (zewnętrznej) do kolana.

Co robić, by do tego nie doszło?

Unikaj długiego stania i siedzenia.

Jeżeli w pracy musisz stać, przestępuj w miejscu z nogi na nogę, co jakiś czas tup mocno piętą (wymusza to nieco przepływ krwi w kierunku serca), co godzinę wykonaj po kilka przysiadów. Jeśli pracujesz siedząc, staraj się często zmieniać pozycje i nie zakładaj nogi na nogę. Dobierz sobie wygodne krzesło (siedzisko nie może uciskać na uda, a stopy nie mogą wisieć w powietrzu).

Odpoczywaj z nogami uniesionymi do góry.

W ciągu dnia choć kilka razy po kilka minut spędzaj w tzw. pozycji amerykańskiej, czyli z wyciągniętymi nogami i stopami powyżej linii serca, np. opartymi o ścianę.

Rzuć palenie.

Nikotyna sprawia, że żyły szybciej wapnieją; jeśli stosujesz hormonalne pigułki antykoncepcyjne i palisz, ryzyko pojawienia się żylaków jest znacznie większe.

Unikaj gorąca.

Ciepło powoduje rozszerzenie żył. Nie chodź więc do sauny, nie bierz gorących kąpieli, nie opalaj się, leżąc plackiem, nie depiluj nóg gorącym woskiem. Zimą zmieniaj w pracy botki na półbuty.

Wybierz dobre buty.

To znaczy takie, które mają szersze noski i obcas nie za wysoki i nie za niski. Idealny ma 2,5-3 cm wysokości.

Ruszaj się więcej.

To poprawia krążenie i wzmacnia mięśnie. Wskazane są m.in. skoki na skakance, tzw. rowerek i nożyce. Ćwiczenia wykonuj chociaż po 10 minut dziennie. Jeżeli masz okazję - maszeruj, biegaj, wsiadaj na rower, pływaj.

Dobrze się ubieraj.

Zrezygnuj z obcisłej bielizny, spodni. Nie noś skarpet ani samonośnych pończoch z mocnymi ściągaczami. Skonsultuj z lekarzem profilaktyczne noszenie tzw. przeciwżylakowych rajstop czy podkolanówek.

Nie dopuszczaj do nadwagi.

Nadmiar kilogramów utrudnia prawidłowe krążenie i przyczynia się do hamowania odpływu krwi z nóg. Przejdź więc na niskokaloryczną dietę z dużą ilością błonnika (świeże warzywa i owoce, pełnoziarniste pieczywo). Do menu włącz otręby. Jedz paprykę, morele, aronię, które obfitują w uszczelniające ściany żył witaminy C i B6. Pij sporo wody mineralnej, soków i zielonej herbaty.

Funduj nogom kąpiele.

Najlepiej z naparu kwiatów kasztanowca, arniki, nagietka lub skrzypu polnego (potrzebujesz 20 g ziela na litr wody; wody powinno być tyle, by sięgała do połowy łydek). Lecznicza kąpiel może trwać 15-20 minut.

Hartuj żyły.

Rano i wieczorem bierz naprzemienny chłodno-ciepły prysznic. Strumień wody prowadź od palców nóg w górę. Tego typu prysznice ujędrniają również skórę.

Rób masaże nóg.

Zwłaszcza przed snem i rano, zaraz po obudzeniu zanim wstaniesz z łóżka. Masuj nogi dłonią, zawsze od palców stóp do pachwin (w stronę serca). Wieczorem możesz wykonać masaż, używając żelu lub maści.

Stosuj Kolagen Naturalny w żelu.

Podstawowym spoiwem delikatnych ścianek żył jest kolagen naturalny. Wzmacniając ścianki w znacznym stopniu zmniejszamy ryzyko rozszerzania się żył.

Niezależne wyniki testów wskazują, że Kolagen Naturalny wzmacnia, uelastycznia żyły i łagodzi objawy powstałe przy żylakach. Do żylaków stosujemy Kolagen Graphite

Nagłówek

Copyright © 2004-2012 Kolagen Colway
Polityka Prywatności | Polityka Cookies
Warunki Użytkowania
Start Praca Colway Kolagen Program Partnerski
Aktywny rybi kolagen naturalny Colway o działaniu odmładzającym i leczniczym
Natural Collagen to kalogen dla Ciebie. Transdermalny colagen, kollagen naturalny.